Жовчогінні препарати при дискінезії жовчовивідних шляхів. Ліки, препарати, таблетки


Препарати для дітей, Режим дитини / Вторник, Ноябрь 21st, 2017

Жовчогінні засоби при дискінезії жовчовивідних шляхів

Що таке дискінезія жовчовивідних шляхів?

Дискінезія жовчовивідних шляхів — це стан, який впливає на моторику сфінктера Одді, жовчного міхура і жовчних проток, зменшуючи швидкість виділення жовчі. Пацієнти з цим порушенням відчувають біль за типом жовчної кольки, тоді як інструментальне обстеження показує, що конкрементів в жовчному міхурі і холециститу немає. Існує два види дискінезії жовчовивідних шляхів:

  Гиперкинетическая — при цій формі дискінезії жовчний міхур скорочується надто часто і дуже сильно. У той же час, сфінктери жовчовивідних шляхів повністю не відкриваються, що викликає гострий біль у правому підребер’ї. Цей тип болю триває, як правило, менше однієї години. Зазвичай симптоми запускаються сильними емоціями, занепокоєнням. У жінок біль може бути пов’язана з певною фазою менструального циклу. Гиперкинетическая форма дискінезії жовчовивідних шляхів частіше зустрічається у молодих людей і дітей. Гипокинетическая — на відміну від гиперкинетической дискінезії, ця форма частіше спостерігається у людей середнього та похилого віку. При дискінезії жовчовивідних шляхів за гіпокінетичним типом жовчний міхур і протоки не скорочуються досить добре, щоб виводити всю жовч. Вид болю, пов’язаний з цим типом дискінезії, носить, як правило, тупий характер і триває досить довго, хоча його характеристики залежать від індивідуальних особливостей людини. Навіть досвідченому лікарю важко встановити правильний діагноз на підставі одних лише симптомів.

Дискінезія жовчовивідних шляхів, як правило, проявляється у вигляді серії загострень і ремісій. В кінцевому рахунку, вона може привести до утворення конкрементів у жовчовивідних шляхах. Дискінезію жовчного міхура потрібно відрізняти від порушень моторики сфінктера Одді. Це розлад поділяють на два окремі види:

  Жовчна дисфункція сфінктера Одді. При цьому стані іноді жовч не може вийти з біліарної системи, навіть в разі хорошої функції жовчного міхура. Це призводить до того, що пацієнт страждає від болю протягом 4 — 5 років навіть після видалення жовчного міхура. Підшлункова дисфункція сфінктера Одді. Це порушення призводить до повторюваних епізодів панкреатиту без видимої причини. Якщо всі можливі причини запалення підшлункової виключені, потрібно провести дослідження функції сфінктера Одді.

Жовчогінні препарати при дискінезії жовчовивідних шляхів. Ліки, препарати, таблетки Дискінезія жовчовивідних шляхів частіше є симптомом захворювання, а не самою хворобою. Вона може бути ознакою жовчнокам’яної хвороби, хронічного холециститу, гострого або хронічного панкреатиту, а також ряду інших захворювань травного тракту.

Лікування дискінезії жовчовивідних шляхів

Перед початком лікування важливо визначити тип дискінезії. При будь-якому з них терапія грунтується на правильному застосуванні жовчогінних препаратів. Жовчогінні препарати — це ліки, які збільшують виділення жовчі в кишечник. У цю групу входять такі засоби:

  Холеретики — препарати, що стимулюють вироблення жовчі в печінці. Холеретическим ефектом володіють жовчні кислоти, які всмоктуються в тонкому кишечнику і призводять до секреції рідкої жовчі. Синтетичним Холеретики є Фебупрол. Ці препарати протипоказані при гострому гепатиті, гнійному запаленні жовчного міхура, механічному перекритті жовчних проток (наприклад, пухлиною або конкрементом). До цієї групи належать препарати, що містять жовчні кислоти (Аллохол, Холензим, хологон), синтетичні (Холестіл, циквалон) і рослинні (Холосас, ФЕБІХОЛ) кошти. Холекинетики — це кошти, які сприяють спорожнення жовчного міхура. Їх призначають пацієнтам з гипокинетической дисфункцією жовчовивідних шляхів. Ці препарати протипоказані при жовчнокам’яній хворобі, гострих захворюваннях печінки, їх використання не виправдане при гіперкінетичному типі дискінезії. До цієї групи належать магнію сульфат, Сорбітол і Ксиліт. Таким же дією володіють рослинні олії (оливкова, соняшникова) і інші фітопрепарати.

Однак такий поділ носить досить умовний характер, оскільки більшість жовчогінних препаратів мають і холеретическим, і холекінетіческім дією одночасно, тобто підсилюють і вироблення жовчі печінкою, і її виділення з жовчного міхура. Особливо часто застосовуються препарати на основі лікарських рослин — артишоку, Болден, рутки, куркуми, кульбаби, безсмертника і інших трав. Є препарати, в яких використовується їх комбінація. Жовчогінним ефектом також володіють мінеральні води — Єсентуки, Нафтуся, Моршинська та інші.

Препарати при Дискинезии

Дискінезія жовчовивідних шляхів є порушенням функцій жовчного міхура і шляхів, що супроводжується болем в області правого підребер’я. Залежно від типу захворювання симптоматика може відрізнятися.

Лікування дискінезії

Лікування дискінезії жовчовивідних шляхів є цілий комплекс заходів. Це проблема, заснована на трьох китах — харчування, прийом лікарських препаратів, нормалізація діяльності вегетативної нервової системи.

Які застосовуються препарати при дискінезії?

Жовчогінні препарати при дискінезії жовчовивідних шляхів. Ліки, препарати, таблетки

Як вже було сказано, розрізняють кілька форм дискінезії — за гіпертонічним типом, по гіпотонічному типу, за змішаним типом. Кожна форма захворювання вимагає свого підходу.

Гіпотонічна дискінезія вимагає вживання яєць, олії, висівок, овочів, хліба з житнього борошна. Як правило, для лікування гіпотонічної дискінезії лікарі призначають:

  ксиліт, розчин сульфату магнію (15 відсотків), аллохол, никодин, холензим, холосас, церукал, рекомендується проведення тюбажа з мінеральною водою.

Курс лікування зазвичай становить не менше двох місяців.

При гіпертонічній дискінезії протипоказано приймати препарати, що володіють жовчогінною дією. Часто лікарі призначають своїм пацієнтам при гіпертонічній формі дискінезії прийом препаратів, що надають спазмолітичну дію:

Необхідно вживати мінеральну воду, наприклад Єсентуки 4.

Незалежно від форми дискінезії рекомендується приймати Фервітал. Нерідко в якості додаткової терапії призначають препарати групи гепатопротекторів, що сприяють відновлення і захист клітин печінки. До таких препаратів можна віднести лохєїн, силімарин, есенціале-форте.

Паралельно застосовувати препарати проти дисбактеріозу

Оскільки дискінезія жовчовивідних шляхів нерідко стає причиною розвитку дисбактеріозу, рекомендується приймати препарати для профілактики дисбактеріозу, а саме препарати, що підтримують нормальну мікрофлору:

  бифидобактерин, лінекс, Наріне-форте, Флоралдофілус, Біфідофілус, лактобактерин.

А також, препарати, що сприяють нормалізації стану мікрофлори кишечника — Лактусан, дюфалак, хілак-форте.

З самого початку лікування дискінезії жовчовивідних шляхів проводиться терапія, спрямована на відновлення діяльності вегетативної нервової системи. З цією метою лікар може призначити настій пустирника, настій валеріани або броміди.

Якщо діагностується наявність гельмінтів, проводиться антигельмінтними терапія.

Препарати, що володіють жовчогінною дією застосовуються тільки при гіпотонічній формі дискінезії. Жовчогінні препарати поділяють на два види — холеретики (холецін, аллохол, ліобіл, никодин, шипшина) і холекинетики (сорбіт, спазмолітики, магнію сульфат, ксиліт). Перші сприяють посиленню вироблення жовчі. другі — покращують виведення жовчі.

Лікарські препарати при дискінезії є лише однією складовою при лікуванні захворювання. Основа — харчування. Насправді, дуже важливо дотримуватися дієти, яку призначив лікар. Без неї ніякі препарати при дискінезії не допоможуть.

Найцікавіші новини

Дискінезія жовчовивідних шляхів — лікування

Жовчогінні препарати при дискінезії жовчовивідних шляхів. Ліки, препарати, таблетки

Хвороби жовчного міхура, як і інші порушення травлення, вимагають комплексного терапевтичного підходу. Якщо прогресує дискінезія жовчовивідних шляхів — лікування, головним чином, базується на дотриманні дієти і кардинальні зміни в способі життя. Крім того, можуть бути призначені деякі медикаментозні і фітопрепарати.

Як лікувати дискінезію жовчовивідних шляхів?

Перш за все, необхідно точно встановити форму хвороби, тому що прнціпи терапії для гіпо — і гиперкинетического течії дискінезії різні. Спільними принципами є суворе дотримання призначеної дієті і нормалізація психоемоційного стану людини.

Так, при недостатньому скороченні жовчного міхура (гипокинетическая форма) рекомендується дробове (часте, але дрібними порціями) харчування. Раціон необхідно поповнити продуктами, стимулюючими рухову активність органу і відтік жовчі:

  Масла тваринного і рослинного походження; молочна та кисломолочна їжа з високим вмістом жирів; хліб з борошна темних сортів, особливо житнього; яйця, переважно приготовлені всмятку; необроблені овочі у вигляді салатів; мінеральні газовані води з високим рівнем мінералізації (Єсентуки №17, Арзні, Баталінская).

Гіперкінетичним дискінезія жовчовивідних шляхів піддається лікуванню такою дієтою:

  Обмеження жирних продуктів в раціоні — м’ясо, жирна молочна їжа, бульйони, масло; відмова від будь-яких солодких страв з борошна вищого гатунку з кремом; переважання ягід і фруктів в будь-якому вигляді; попередня термічна обробка овочів.

Крім того, при загостреннях рекомендується приймати їжу в протертому або подрібненому вигляді.

Мінеральні води дозволяються з мінімальним ступенем мінералізації (навть, Смирновська, Єсентуки №4, 20, Нарзан), причому їх слід пити після попереднього підігріву.

Дискінезія жовчовивідних шляхів — таблетки і лікування препаратами

Як і у випадку з дієтою, медикаментозна терапія різна для кожного типу захворювання.

Препарати при дискінезії жовчовивідних шляхів гипокинетической форми повинні сприяти посиленого утворення рідини і її відтоку. В основному, застосовуються циквалон, карловарская сіль, а також розчини сорбіту та ксиліту в концентрації 10%. Аллохол при дискінезії жовчовивідних шляхів розглянутого виду відмінно допомагає і досить швидко діє, але цей медикамент надає багато побічних дій, тому його призначають тільки при важкому і тривалому перебігу захворювання.

Ліки при дискінезії жовчовивідних шляхів гиперкинетической форми — це, переважно, спазмолітики, покликані усунути больовий синдром (Но-шпа), і жовчогінні засоби: Фламін, Холосас. Зазначені препарати сприяють нормалізації відтоку жовчі і скорочень міхура.

Дискінезія жовчовивідних шляхів — лікування травами

Фітотерапія дуже ефективна при описуваному захворюванні. Трав’яні збори при гипокинетическом перебігу дискінезії повинні містити:

Призначаються як відвари, так і настої перерахованих лікарських рослин, але не більше, ніж на 1 місяць. Після перерви в 1-2 тижні курс терапії можна повторювати.

Жовчогінні препарати при дискінезії жовчовивідних шляхів. Ліки, препарати, таблетки

Гіперкінетичний тип хвороби вимагає включення в схему лікування наступних трав:

Для нормалізації психосоматичних процесів в організмі застосовуються різні заспокійливі збори, що містять валеріану, пустирник.