Жовті соплі у дитини лікування. здорова дитина


Пневмонія / Вторник, Октябрь 31st, 2017

Жовті соплі у дитини (Комаровський)

Жовті соплі у дитини лікування. здорова дитинаНайбільш часта причина нежиті — гостра респіраторна інфекція вірусного походження, що провокує підвищене вироблення слизу оболонками носових ходів. Надлишкова слиз (соплі) містить велику кількість речовин, які нейтралізують віруси, і свідчить про боротьбу організму дитини з вірусом. Прозорі соплі специфічного лікування не вимагають, інша справа, коли виділення з носа стає густим і набуває жовтого кольору — це симптом, який вказує на приєднання бактеріальної інфекції. Її ігнорувати вже не можна.

Причини появи жовтих сопель (Комаровський) Серед причин, які можуть призвести до такої недуги доктор Комаровський виділяють наступні моменти:

  Прогресуюче запалення. Наявність у дитини стійкого нежиті — привід для консультації у отоларинголога. Спеціаліст огляне малюка, поставить правильний діагноз і призначить відповідне лікування. Жовті соплі можуть бути ознакою таких серйозних захворювань, як гайморит або отит; реакція організму на побутовому / харчової алерген; завершальна стадія нежиті. Якщо жовті соплі виходять легко, їх скупчення в носових пазухах відсутні, швидше за все дитина знаходиться на шляху до одужання. В іншому випадку рекомендується звернутися до лікаря, щоб запобігти можливим ускладненням.

Чим небезпечні жовті соплі?

Соплі можуть стікати по гортані, сприяючи проникненню інфекційного агента глибоко в організм дитини, що загрожує погіршенням загального стану. Тривалий застій гнійного віддільного може викликати виражений набряк носа — це на порядок збільшує ризик зупинки дихання.

Лікування

Жовті соплі у дитини лікування. здорова дитина Жовті соплі у дитини Комаровський рекомендує лікувати по комплексній схемі. Щоб позбавити від них малюка в найкоротші терміни слід вжити ряд заходів, покликаних усунути патологічну симптоматику і полегшити дихання дитини.

  Регулярно провітрювати і проводити вологе прибирання дитячої кімнати (не менше 1-2 разів на день). Обробляти носову порожнину антисептичними препаратами на основі розчину протарголу (2%) або сульфацила натрію. Використовувати пристосування для видалення виділень (соплеотсос). Батькам не слід відсмоктувати жовті соплі ротом, оскільки це може спровокувати передачу вірусних хвороб та інфекцій (герпес). Застосовувати судинозвужувальні краплі, які призводять до тимчасового полегшення носового дихання і допомагають зменшенню набряку слизових.

Правила використання судинозвужувальних крапель:

  Не можна лікувати ними нежить занадто довго. Запускається механізм звикання, що вимагає постійного збільшення дозування, що загрожує розвитком побічних ефектів; середня тривалість застосування судинозвужувальних засобів не повинна перевищувати 7 днів; симптоми побічних явищ: чхання, сухість у роті, печіння, набряк слизової носа, серцебиття, блювота, розлади сну; для дітей випускаються спеціальні дитячі форми крапель з меншою концентрацією діючої речовини, їх і потрібно використовувати.

Якщо лікування не принесло вираженого позитивного результату — це говорить про наявність у малюка прогресуючої бактеріальної інфекції, яка загрожує розвитком небезпечних ускладнень, які переходять на головний мозок, вуха, носоглотку і вимагає екстреного призначення антибіотикотерапії.

Жовті соплі у дитини

Жовті соплі у дитини лікування. здорова дитина

Дитина і нежить — це нероздільні поняття. Новонароджений, тільки з’явившись на світ, стикається з мільйонами бактерій, мікробів і вірусів, а виділення з носика — це захисна і необхідна реакція організму. І простудні захворювання практично ніколи не обходяться без нежиті.

Стикаючись з густими жовтими або жовто-зеленими соплями у немовляти, деякі мами відразу ж звертаються до лікарів, а інші приймаються за лікування самостійно.

Педіатри наполягають, що сопелькі — це не хвороба, яка потребує лікування, а її наслідок. Щоб позбавиться від виділень з носика необхідно встановити і усунути причину жовтих сопель у малюка. У ряді випадків жовті соплі у новонародженої дитини — знак, що наближається одужання (виведення з організму неживих вірусів, бактерій і антитіл). В інших — симптом запального або гнійного процесу. Тільки досвідчений отоларинголог зможе встановити справжню причину соплів жовтого кольору у дитини, а потім призначити ефективне лікування.

Перед прийомом серйозних медпрепаратів необхідно повністю виключити такі причини нежиті, як сухе повітря, пил, пір’яні подушки або шерсть тварин. Якщо є підозра на алергічний нежить, то без допомоги алерголога не обійтися. Зазвичай виділення алергічної природи мають затяжний характер.

Якщо ж жовті соплі у дитини з’явилися зовсім недавно, лікування може бути щадним. Популярні народні методи — промивання фізіологічним розчином або його комерційними формами (Салін, аквамарисом, Жовті соплі у дитини лікування. здорова дитинаХЬЮМЕР і тд.). Промивати можна і слабким розчином аптечної ромашки. При цьому треба ретельно стежити, щоб не потрапляла ця рідина в носоглотку, тому що можна спровокувати отит. Дуже добре справляються з нежиттю натуральні масла (Туєв, обліпихи, персикове).

Чи не довіряєте народній медицині і гомеопатії? Тоді звертайтеся до аптечним препаратів. Зазвичай педіатри прописують протаргол. виброцил, діоксин, ізофра. деринат, Долфін або Полідекса. Іноді вдаються і до антибіотиків, мазей і таблеток.

При наявності інших симптомів, таких як кашель, головний біль, температура, млявість або збудливість, чекати, поки докучає вашому малюку нежить пройде сам не варто. Поєднання двох і більше симптомів — свідчення серйозного захворювання, до лікування якого вам слід приступати негайно!

Жовті соплі у дитини лікування. здорова дитина

Інфекційний мононуклеоз — гостре вірусне захворювання, що вражає лімфовузли, печінку, селезінку, зів, що виявляється у вигляді лихоманки зі значним погіршенням самопочуття. Детальніше про це захворювання у дітей ми розповімо в нашій статті.

Жовті соплі у дитини лікування. здорова дитина

У нормі аденоїди в нашому організмі виконують захисну функцію. Однак внаслідок зниження імунітету і частих захворювань вони може збільшуватися, стаючи, навпаки, розсадником інфекцій і перешкоджаючи нормальному диханню дитини. Таке захворювання носить назву аденоїдит.

Жовті соплі у дитини лікування. здорова дитина

Аденоїди — мигдалини, розташовані в носоглотці, що виконують захисну функцію. Однак, нерідко під впливом негативних факторів вони починають збільшуватися в розмірах, утруднюючи дихання ребенека і стаючи розсадником інфекцій. Розповімо про симптоми цього захворювання.

Жовті соплі у дитини лікування. здорова дитина

Пневмонія або запалення легенів — дуже серйозне захворювання у дітей, часто має ускладнення і наслідки для здоров’я і розвитку. У нашій статті ми зупинимося на симптомах і ознаках, які допоможуть визначити у дітей пневмонію.

Лікування жовтуватих соплів у дитини: кошти

Жовті соплі у дитини лікування. здорова дитинаЧасто жовті соплі у дитини можна віднести до процесу адаптації до навколишнього його суспільству. Найбільш це проявляється при знаходженні дитини серед інших малюків (дитячий сад, майданчик для ігор, лікарні). В цей час дитячий організм виробляє антитіла, які покликані для боротьби з бактеріями, різними вірусами, при цьому слизові виділення служать якоїсь захисною реакцією організму.

Причини появи жовтих сопель

Якщо дитина вже тривалий час страждає нежиттю, при цьому у нього виділяються рідкі соплі жовтуватого кольору, то важливо проявити до цього підвищений інтерес і задуматися над можливими причинами, методами лікування. Можливо, дитина має низький рівень імунітету, і тоді слід почати його всіляко зміцнювати. Якщо у малюка густі виділення того ж кольору, то батькам потрібно обов’язково звернутися до лора.

Що стосується педіатрів, то в своїх думках до жовтим соплях вони розходяться. Так, виділення жовтувато-зеленого кольору одні лікарі вважають ознакою всіляких запальних процесів гноїння, інші, навпаки, ознакою одужання.

Безумовно, приймати відповідні рішення необхідно на підставі того, коли саме з’явився нежить і скільки вже триває:

  Може бути результатом неефективного лікування; стати приводом для звернення до лікаря у зв’язку з імовірністю захворювання синуситом, хронічний риніт; буває реакцією дитячого організму на пил, підвищена сухість повітря, пір’я з подушки.

Як можна побачити, причин для появи у дитини жовтих сопель може бути кілька, тому ігнорувати їх не можна, але і передчасно придумувати найстрашніше теж не варто.

Жовтуваті соплі у немовлят

Виділення жовтих сопель у дитини, якій ще немає 1 року, є серйозним приводом для хвилювання, так як цей процес протікає абсолютно не так, як у дорослих. По-перше, при нежиті діти самостійно не можуть позбавлятися від слизу в дихальних проходах. Порожнина носа у малюків тонка і при нежиті відбувається закупорювання носа.

Соплі жовтуватого кольору у новонародженого нерідко викликають набряк слизової поверхні, а це загрожує практично повною втратою дихання. До того ж тривалий нежить через недостатньо розвиненого імунітету загрожує різними ускладненнями, наприклад, синусит, фарингіт, тонзиліт. Найчастіше немовлята при закладеному носі помітно втрачають у вазі, адже не мають можливості повноцінно «їсти» молоко матері.

Жовтуваті соплі у дитини дошкільного віку

Діти дошкільного віку мають масу причин для появи нежиті (дитсадок, гуртки, прогулянки з однолітками). Однак регулярні жовті виділення є сигналом слабкого імунітету. У деяких випадках достатньо злегка переохолодитися дитині, щоб він підхопив нежить.

Батьки повинні по максимуму захистити дитину в цьому віці від можливих переохолоджень, промокання.

Також обов’язково потрібно дотримуватися режиму харчування, включати в меню необхідні продукти: м’ясо, фрукти, рибу, овочі. Фізичне навантаження у відповідній мірі також має місце бути. Можливо, в деяких випадках цього буде недостатньо, тоді потрібно обов’язково відвідати дитячого лікаря, щоб позначити правильне лікування.

У таких випадках займатися самостійним лікуванням небажано, щоб не придушити імунітет, так як поява соплів (жовтих) у дітей може спровокувати більш складні недуги.

Жовтуваті соплі у школярів

У школярів соплі можна зустріти виразно частіше, ніж у малюків. Це пояснюється їх активним способом життя:

  Спортивні заняття; прийняття участі в олімпіадах; відвідування різноманітних гуртків.

Однак потрібно пам’ятати, що організм школяра ще повністю не сформувався, а тому потрібно регулярно проводити якусь профілактику для захисту від захворювання, в тому числі і нежиті.

Первинним способом лікування соплів прийнято вважати профілактику простудних форм захворювань (зокрема грипу). У цьому випадку бажано буде зробити щеплення орієнтовно за 3 тижні до спалаху цього захворювання. Також дуже корисними будуть прогулянки на вулиці, гартують тіло процедури, провітрювання приміщень.

Лікування жовтих сопель

Рідкі соплі часто виділяються при фізіологічному нежиті, майже не впливають на здоров’я дитини. Щоб усунути їх, досить фізрозчином обробляти кожну ніздрю по 4 рази в день.

Простудний нежить вимагає до себе більшої уваги, так як він сприяє появі густих гнійних соплів у дітей зеленого або жовтого кольору.

Причиною зародження інфекції може бути:

Вірусна — вона «з’їдає» весь дитячий організм, з’являється висока температура, відсутній апетит, характерно відчуття слабкості, соплі жовтуватого кольору. Бактеріальна — характерна поява жовтих сопель і супроводжуючих симптомів: температура, відсутність апетиту, слабкість.

Хвороби у дітей і дорослих проходять абсолютно по-різному. При виділенні жовтих сопель у дитини важливо відразу ж проводити їх лікування наступним чином:

  Зниження температури компресами; забезпечення малюка великою кількістю гарячих напоїв; забезпечення регулярним прийомом ліків для зниження температури; контроль прийому судинозвужувальних ліків з метою профілактики таких хвороб: бронхіт, пневмонія, синусит і т. д.

І наостанок, якщо лікування не дає очікуваних результатів, потрібно звернутися до лікаря для виписки рецепта на антибіотики. В ході лікування можна використовувати до чотирьох препаратів одночасно.